Průběh sezení

Jednotlivá sezení mají podobu rozhovoru obohaceného o drobné fyzické či výtvarné techniky (pokud je budete chtít vyzkoušet). Většinou se jedná o 5 až 15 setkání. Někdy však spolupráce trvá i několik měsíců – záleží na tom, jak se bude vaše situace vyvíjet a jak se vy budete cítit.

Při setkáních vám budu naslouchat, ptát se, nabízet dialog a podněty, jejichž cílem je prohloubit a rozšířit vaše uvědomění si sebe sama, své situace a svých možností. Podpořit vás v tvořivém řešení vaší situace. Veškeré emoce, které se objeví včetně naštvání a odporu ke změně či ke mě chápu jako důležité prvky tohoto procesu, které často ukazují  směr cesty. Více o metodě mojí práce naleznete zde. Jak takový rozhovor  nebo cvičení může vypadat? Každý jinak. Třeba takto.

Ke každému klientovy přistupuji individuálně a stejně tak i k jeho symptomům. Stejný symptom může u různých lidí nést odlišný význam.

Na setkání se nepotřebujete nikterak připravovat předem ani sebou nosit nějaké speciální vybavení nebo oblečení. Zachování mlčenlivosti je pro mě samozřejmostí. Nepoužívám žádnou přístrojovou techniku ani neprodávám doplňky stravy. Služby nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Úvodní sezení

Úvodní sezení má (na rozdíl od těch dalších) danou strukturu a cílem je naťuknout vaše téma a domluvit se na podobě spolupráce. Nejprve se vás zeptám, co vás přivádí a jaká máte očekávání. Následně vám vysvětlím praktické záležitosti spolupráce (délka sezení, jejich počet, podmínky pro rušení sezení, ukončování spolupráce, mlčenlivost, výše a způsob platby, …). Budete mít prostor doptat se. Po té se blíže podíváme na to, co vás přivádí a stanovíme se na směřování naší spolupráce, které budeme na dalších sezeních  aktualizovat. Výstupem bude jednoduchý zápis, kde bude uvedeno, na čem jsem se domluvili.

Je zcela v pořádku, když si uvědomíte, že spolupráce se mnou není to, co potřebujete. Zároveň i já mohu říci, že ve vaši situaci se nepovažuji za vhodného průvodce například proto, že mi je vaše téma příliš blízké. V takovém případě vám zkusím doporučit jiného profesionála.

Poslední sezení

Podobně jako první i to poslední sezení bude trochu jiné než ta průběžná. Jeho smyslem je, abyste všechno naučené a objevené „strávil/a“ a ohlédl/a se za tím, jaké to pro vás bylo. Osmutnil/a to, co se nepovedlo a oslavil/a to, co vás těší. Díky tomu se vám to podaří lépe začlenit do vašeho života.


Chcete si domluvit schůzku? Nebo se na něco zeptat? Váháte? Zavolejte, nezávazně to probereme.

Mgr. Eva Bendová (Bucharová) / Psychosomatika a zvládání stresu

  • Zavolejte mi na číslo 723 831 441.
  • Zastihnete mě ve všední dny mezi 9.00 až 18.00.
  • Pokud vám nebudu moci zvednout telefon, tak vám zavolám zpět.
  • Cena jednoho 50 minutového sezení je 600 Kč.
  • Působím v Brně a v Šumperku.
  • V současné době jsem na rodičovské dovolené. Své služby budu poskytovat od září 2021. Zavolat a poradit se můžete už teď.  Děkuji za pochopení.
  • Více informací o tom, co můžete očekávat od našich setkání naleznete zde.